Home » Wyszukiwarki Google » Google Video
Linki sponsorowane
Kategorie

Google Video

Kategorie: wyszukiwarka
Dodano: 3 grudnia 2007   Ostatnia zmiana: 20 grudnia 2009

Google Video pozwala na przeszukiwanie ogromnej ilości zaindeksowanych przez Google filmów. Znaleźć tam możemy na przykład nagrania programów telewizyjnych, teledyski, filmy dokumentalne i produkcje amatorskie.

Filmy w indeksie Google Video pochodzą z serwisu Google Video, YouTube oraz setek innych stron WWW udostępniających zawartość video.


Strona główna Google Video Polska
Wygląd głównej strony Google Video

Z Google Video korzysta się analogicznie jak z innych wyszukiwarek - wystarczy wpisać zapytanie a Google zajmie się resztą. Wyszukiwarka pozwala na stosowanie modyfikatorów zapytania, np.: title:jakiś tytuł wyszuka tylko filmy z tytułem jakiś tytuł.

Funkcja wyszukiwania, podobnie jak w przypadku wyszukiwarki plików graficznych, oparta jest o analizę tekstu otaczającego dany film, tytuł strony oraz adres URL. W przypadku serwisów będących własnością Google (np. YouTube) stosunkowo proste jest również uwzględnienie tagów i komentarzy. Dokładne działanie algorytmu wyszukującego, tak jak i innych algorytmów stosowanych przez Google, objęte jest tajemnicą. Google stara się by filmy, które prezentuje swoim użytkownikom jak najlepiej odpowiadały ich zapytaniu. Mimo że duża waga przykładana jest do eliminacji podwójnych wyników, odnajdywane filmy nie zawsze są unikatowe.

Część filmów można pobrać z serwisu na własny komputer, niestety nie dotyczy to tych zamieszczonych na YouTube.

Google Video początkowo przechodziło okres testowania w Google Labs.

Google Video dostępne jest w polskiej wersji językowej pod adresem video.google.pl.