Home » Narzędzia Google » Google Translate
Linki sponsorowane
Kategorie

Google Translate

Kategorie: Google Translate
Dodano: 15 maja 2008   Ostatnia zmiana: 19 grudnia 2009

Google Translate to automatyczny tłumacz treści dostępnych w sieci WWW. Korzystając z tej usługi uzyskujemy dostęp do informacji w językach których nie znamy lub których znajomość nie jest na wystarczająco wysokim poziomie by zrozumieć treść danego serwisu.

Dostęp do tłumacza można uzyskać już z poziomu wyszukiwarki klikając na link Tłumaczenie strony:
Google Translate - wystarczy kliknąć
Dostęp do przetłumaczonej wersji strony
W prezentowanej wersji językowej strony zwroty, dla których nie znaleziono odpowiedników pozostawione w oryginalnej postaci. Oryginalny tekst możemy również zobaczyć po przytrzymaniu kursora myszki nad fragmentem tłumaczenia. W pojawiającym się wtedy okienku mamy również możliwość zaproponowania alternatywnego tłumaczenia.
Oryginalny tekst strony
Nieprzetłumaczona treść pokaże się w okienku
Google Translate potrafi także przetłumaczyć nasze zapytanie - wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję na stronie Narzędzia językowe. Usługa Translate opiera się na algorytmie tłumaczenia opracowanym przez Google. Algorytm ten bazuje na statystycznej analizie tekstów w danym języku oraz tłumaczeniach tych tekstów sporządzonych przez zawodowych tłumaczy. Dzięki temu możliwe jest stosunkowo dokładne tłumaczenie treści dostępnych w sieci. Pod adresem translate.google.pl mamy również możliwość skorzystania z Tłumacza Google do przetłumaczenia dowolnego tekstu lub strony.