Home » News » Street View w Polsce
Linki sponsorowane
Kategorie

Street View w Polsce

Kategorie: street view
Dodano: 11 maja 2011   Ostatnia zmiana: 11 maja 2011

Przed EURO 2012 Google planuje dodać zdjęcia z polskich miast do usługi Street View. Samochody Google odwiedzą na pewno Warszawę, Gdańsk, Poznań i Wrocław czyli miasta w których rozgrywane będą mecze mistrzostw. Poza tym Google planuje także sfotografować Kraków.

Oprócz tego internauci www.google.pl/streetview/polska mogą zgłaszać do końca maja propozycje miejsc wartych pokazania w Street View. Najciekawsze i najpopularniejsze z nich zostaną poddane głosowaniu, a miejsce które wygra głosowanie zostanie pokazane jako polska premiera Street View. Zdjęcia będą wykonywane w okresie letnim by wykorzystać dobrą pogodę. Po zgromadzeniu zdjęcia muszą zostać poddane obróbce.

Obecna akcja jest drugim podejściem do uruchomienia Street View w Polsce. Pierwsza miała miejsce w 2009 roku w Warszawie i Krakowie, jednak nie udało się zgromadzić wystarczającej ilości zdjęć.

Po wpadkach ze Street View w innych krajach (np. w Szwajcarii), akcją interesuje się Generalny Inspektorat Danych Osobowych. Inspektorzy GIODO kontrolować będą m.in. zabezpieczenia gromadzonych danych, wykorzystywany sprzęt (rowery i auta), czy obiektywy nie są umieszczane wyżej niż 2-3 metry (żeby zdjęcia nie były robione z poziomu wyższego niż widoczny np. z autobusu). Google już poszedł na pewne ustępstwa: nie będzie przechowywał zdjęć bez zmazanych twarzy i tablic rejestracyjnych, a trasy przejazdu samochodów będą podawane z wyprzedzeniem.