Home » Narzędzia Google » Statystyki Google
Linki sponsorowane
Kategorie

Statystyki Google

Dodano: 24 sierpnia 2009   Ostatnia zmiana: 25 sierpnia 2009

Insights for Search czyli Statystyki Wyszukiwania jest narzędziem umożliwiającym przeglądanie historycznych danych na temat wyszukiwań prowadzonych za pomocą wyszukiwarki Google. Nowa wersja tego narzędzia potrafi nawet prognozować popularność fraz.

Jak większość narzędzi oferowanych przez Google i to jest bezpłatne. Korzystając z Insights for Search możemy zapoznać się bieżącymi danymi na związane z dowolnymi segmentami gospodarki, pozwalając użytkownikom na zapoznanie się z najbardziej aktualnymi trendami wśród internautów. Narzędzie umożliwia porównywanie popularności poszczególnych haseł i sprawdzanie najczęściej wyszukiwanych zagadnień w różnych kategoriach.

Narzędzie przedstawia też mapę rozkładu wyszukiwania w czasie i przestrzeni. Dzięki temu możemy zobaczyć, w których krajach zainteresowanie daną frazą jest najwyższe. Prezentowany wykres pokazuje jak zmieniało się zainteresowanie określoną frazą w czasie. Dodatkowo są na nim zaznaczane daty ważnych artykułów na dany temat.

Od 18 sierpnia 2009 Insights for Search dostępne są w języku polskim.


Insights for Search - śledzenie trendów w internecie
Popularność wyszukiwania dla frazy "google"

Dają się zauważyć pewne podobieństwa do interfejsu Google Trends, jednak ilość prezentowanych informacji jest znacznie większa. Statystyki wyszukiwania dostępne są pod adresem http://www.google.pl/insights/search.