Home » Narzędzia Google » Poczta Gmail
Linki sponsorowane
Kategorie

Poczta Gmail

Kategorie: Gmail
Dodano: 30 listopada 2007   Ostatnia zmiana: 20 grudnia 2009

Gmail to bezpłatny, internetowy serwis pocztowy Google. Oparty na założeniu, że poczta elektroniczna może być prosta, szybka i komfortowa.

Pojemność kont oferowana przez Gmail jest bardzo duża - obecnie (27.03.2008) wynosi ponad 6,5 GB i cały czas rośnie:)

Gmail umożliwia proste przeszukiwanie poczty, grupowanie wiadomości według konwersacji a także udostępnia wiele innowacyjnych mechanizmów zarządzania listami.

Z Gmail możemy korzystać zarówno za pomocą interfejsu WWW jak i standardowych programów pocztowych (np. The Bat, Thunderbird, Microsoft Outlook) z wykorzystaniem protokołu POP3 bądź IMAP. Możemy też dodać gadżet Gmail do strony iGoogle by mieć szybki podgląd nowych wiadomości. Dla urządzeń przenośnych (smartphone'ów, palmtopów) dostępna jest specjalna, "lekka" wersja interfejsu WWW.

Wiadomości w Gmail mogą być grupowane wg. nadawców, konwersacji itp. Możemy również utworzyć etykiety - kategorie do których będziemy następnie przypisywali wiadomości. Dzięki etykietom w prosty sposób możemy odnaleźć powiązane ze sobą wiadomości. Etykiety tworzymy korzystając z okienka Etykiety znajdującego się po lewej stronie ekranu. Po otwarciu wiadomości możemy przypisać jej etykietę korzystając z listy rozwijanej Więcej poleceń.

Gmail automatycznie dodaje adresatów i nadawców do książki adresowej. Tak zgromadzone kontakty możemy uzupełnić o zdjęcia i inne informacje, możemy również szybko wyświetlić wiadomości otrzymane bądź przesłane do danej osoby.

Gmail dostępny jest pod adresem gmail.com.