Home » Laboratoria Google » Google Squared
Linki sponsorowane
Kategorie

Google Squared

Kategorie: Google Labs
Dodano: 30 stycznia 2010   Ostatnia zmiana: 30 stycznia 2010

Google Squared to eksperymentalne narzędzie dostępne w Google Labs. Umożliwia ono porównanie informacji z wielu różnych źródeł i prezentuje dane w formie tabelarycznej.

Chociaż zbieranie informacji z różnych stron WWW dla ludzi jest stosunkowo proste, aczkolwiek żmudne, to automatyczne przeprowadzenie takiego procesu jest dużo trudniejsze. Co więcej Google Squared z zapytaniami po polsku nie radzi sobie na razie najlepiej, ale jeśli podać dodatkowe informacje, to daje się otrzymać rozsądne wyniki, tak jak to widać na poniższych obrazkach.

Pomocnicze fakty dla Google Squared
Podawania dodatkowych informacji dla Google Squared


Wynikowa tabelka Google Squared
Wyniki przygotowane przez Google Squared dla zapytania sery.

Ponieważ ta technologia nie jest jeszcze doskonała, Google Squared pozwala na modyfikację tabeli. Jeśli dodamy dodatkową kolumnę Google Squared postara się ją wypełnić. Usunięcie kolumny lub wiersza pozwoli narzędziu lepiej zorientować się jakie informacje nas interesują i dopasować prezentowane wyniki.

Kliknięcie prezentowanych informacji spowoduje wyświetlenie źródeł z których pochodzą i kilku możliwych wartości. Umożliwia to dopasowanie tabeli do naszych wymagań. Kiedy już tabelka spełni nasze oczekiwania można ją zapisać.

Google Squared dostępne jest pod adresem www.google.com/squared.