Home » Narzędzia Google » Czytnik Google
Linki sponsorowane
Kategorie

Czytnik Google

Kategorie: Google Reader
Dodano: 24 lutego 2008   Ostatnia zmiana: 19 grudnia 2009

Czytnik Google (Google Reader) to stworzone przez inżynierów Google program do czytania wiadomości udostępnionych przez kanały RSS (wiadomości, nowości na stronach oferujących RSS, blogi). W odróżnieniu od istniejących już programów oferujących taką funkcjonalność, Czytnik Google nie jest aplikacją instalowaną na komputerze użytkownika, dostępny jest natomiast przez interfejs WWW z poziomu Konta Google. Dzięki temu można uzyskać do niego dostęp z dowolnego komputera.

Czytnik pozwala na grupowanie kanałów RSS w kategorie, automatycznie oznacza przejrzane aktualności jako przeczytane oraz umożliwia "odkrywanie" nowych kanałów. W Czytniku dostępnych jest wiele predefiniowanych kategorii takich jak: kultura, nauka lub nowe technologie. Mamy też możliwość wyszukiwania kanałów, np jeżeli nie znamy adresu spod którego można pobrać wiadomości z CNN wystarczy, że wpiszemy CNN w okienko dodawania subskrypcji i otrzymamy listę odpowiednich adresów.

Wyszukiwanie adresów RSS za pomocą Czytnika Google

Dzięki Czytnikowi można uzyskać dostęp do wszystkich interesujących nas wiadomości w jednym miejscu, bez konieczności przeglądania wielu stron WWW. Artykuły które uznamy za interesujące możemy w prosty sposób udostępnić naszym znajomym, możemy również dodać taką spersonalizowaną listę aktualności do swojego bloga.

Czytnik Google - strona główna

Czytnik integruje się z iGoogle, można z niego też korzystać przez telefon komórkowy.

Ciekawą funkcjonalnością udostępnianą przez czytnik jest możliwość oglądania historii naszej aktywności.

Historia przeglądanych aktualności