Home » News » Book Search po polsku
Linki sponsorowane
Kategorie

Book Search po polsku

Kategorie: Book Search
Dodano: 11 stycznia 2008   Ostatnia zmiana: 19 grudnia 2009

W drugiej połowie grudnia 2007 Google wprowadziło polską wersję usługi Book Search pozwalającej na wyszukiwanie oraz przeglądanie treści książek wydanych na papierze.

Książki dostępne w Book Search pochodzą z programu partnerskiego i projektu bibliotecznego. Wydawcy uczestniczący w programie partnerskim dostarczają książki by Google mogło sporządzić ich postać cyfrową i udostępnić w Book Search. Oczywiście pełna treść tak pozyskanej książki nie jest dostępna w serwisie, zamiast tego podawany jest link do strony, na której można ją kupić.

Drugim źródłem książek dla Book Search jest projekt biblioteczny, w którym uczestniczy kilkadziesiąt bibliotek z całego świata. W ramach współpracy biblioteki udostępniają do przetworzenia na postać cyfrową swoje zbiory. W przypadku książek których prawa autorskie wygasły użytkownicy mają dostęp do pełnej treści. Jeżeli natomiast książka nadal jest chroniona prawem autorski prezentowane są jedynie wycinki treści oraz informacja o tym gdzie można kupić lub wypożyczyć daną pozycję.

Przeczytaj więcej o Google Book Search.

Komunikat z blogu Google Polska na temat Book Search znajdziesz tutaj.

Wyszukiwarka książek dostępna jest pod adresem books.google.pl.