Home » News » SafeSearch - filtr wyszukiwania po polsku
Linki sponsorowane
Kategorie

SafeSearch - filtr wyszukiwania po polsku

Dodano: 28 marca 2008   Ostatnia zmiana: 29 marca 2008

SafeSearch to w skrócie filtr treści. Pozwala wyeliminować z wyników wyszukiwania zawartość której potencjalnie nie chcielibyśmy oglądać. Filtrowana może być zarówno lista wyników wyszukiwania wśród stron WWW jak i grafiki.

Dostęp do ustawień filtra rodzinnego można uzyskać ze strony Ustawienia (należy kliknąć w link po prawej stronie okienka zapytania na stronie głownej Google). Zmiana ustawień SafeSearch możliwa jest również na stronach Szukanie zaawansowane oraz Zaawansowane wyszukiwanie grafiki. Mamy do wyboru trzy tryby pracy filtra:

  • umiarkowany - jest to domyślne ustawienie czyli wszystkie wyniki wyszukiwania są filtrowane w ten sposób. Filtrowanie umiarkowane dotyczy wyłącznie grafiki
  • ścisły - filtrowaniu podlegają zarówno wyszukiwane obrazki jak i treść na stronach WWW.
  • wyłączony - wyniki wyszukiwania nie są filtrowane w żaden sposób.

Niebieskim prostokątem oznaczono ustawienia filtra rodzinnego
Ustawienia filtra oznaczono kolorem niebieskim

Filtrowanie może być szczególnie przydatne gdy chcemy ograniczyć ekspozycję innych użytkowników komputera (np. dzieci) na treści "tylko dla dorosłych". Należy jednak liczyć się z tym, że żadne filtrowanie nie jest w 100% skutecznie i może zdarzyć się sytuacja w której SafeSearch nie uchroni nas przed wulgarnymi treściami.