Home » Kategoria
Linki sponsorowane
Kategorie

Kategoria:Koniec Google Knol

Autor: googlemania, data: 08-Mar-12 13:15.
Kategorie: Knol
Google poinformowało użytkowników usługi Knol że będzie ona stopniowo wygaszana, w związku z przesunięciem priorytetów rozwoju produktów.

Street View w Polsce

Autor: googlemania, data: 11-May-11 13:07.
Kategorie: street view
Przed EURO 2012 Google planuje dodać zdjęcia z polskich miast do usługi Street View. Samochody Google odwiedzą na pewno Warszawę, Gdańsk, Poznań i Wrocław czyli miasta w których rozgrywane będą mecze mistrzostw. Poza tym Google planuje także sfotografować Kraków.

Nowości w Google Maps

Autor: googlemania, data: 18-Oct-10 15:57.
Kategorie: google maps
Google Maps udostępnia do testowania szereg eksperymentalnych narzędzi, które są w trakcie rozwoju, ale mogą być całkiem przydatne.

Koniec Google Wave

Autor: googlemania, data: 10-Aug-10 13:39.
Kategorie: Google Wave
Google ogłasza koniec rozwoju platformy Google Wave, która miała zrewolucjonizować komunikację w Internecie. Powodem zakończenia prac nad tą technologią jest mniejsze niż oczekiwane zainteresowanie użytkowników.

Koniec Notatnika Google

Autor: googlemania, data: 29-Mar-10 19:27.
Kategorie: notebook
Google zrezygnowało z dalszego rozwijania swojego Notatnika. Serwis w dalszym ciągu będzie działał, nowi użytkownicy nie będą jednak mogli się w nim zarejestrować, nie będą też dodawane nowe funkcjonalności.

Google Squared

Autor: googlemania, data: 30-Jan-10 13:02.
Kategorie: Google Labs
Google Squared to eksperymentalne narzędzie dostępne w Google Labs. Umożliwia ono porównanie informacji z wielu różnych źródeł i prezentuje dane w formie tabelarycznej.

Koniec Google.cn?

Autor: googlemania, data: 19-Jan-10 20:56.
Kategorie: wyszukiwarka, chiny
Po analizie przyczyn i celów ataku na swoją infrastrukturę Google rozważa zmianę podejścia do Chin. Mimo, że atak raczej do udanych nie należał (Google podaje że udało się uzyskać częściowy dostęp do dwóch kont Gmail), to okazało się że jego źródłem były właśnie Chiny, a celem - informacje zgromadzone na kontach osób zajmujących się łamaniem praw człowieka w tym kraju.

Google Suggest

Autor: googlemania, data: 11-Dec-09 21:34. Google Suggest to technologia mająca ułatwić wyszukiwanie informacji. Wychodząc na przeciw wszystkim niezdecydowanym Google stworzyło mechanizm pomagający sformułować myśli.

Google w Rosji

Autor: googlemania, data: 11-Dec-09 20:49.
Rosja jest jednym z niewielu krajów, gdzie Google przegrywa z lokalnymi wyszukiwarkami. Nic więc dziwnego że Amerykański gigant stara się poprawić swoją pozycję na tamtejszym rynku.

Android plus Chrome OS

Autor: googlemania, data: 30-Nov-09 19:18.
Kategorie: Android, Chrome
Sergey Brin w nieoficjalnej wypowiedzi zasugerował że może dojść do połączenia dwóch systemów operacyjnych rozwijanych przez Google. Wydaje się to jednak być mało prawdopodobne, szczególnie, że jeden z tych systemów nie doczekał się jeszcze premiery (zapowiadanej na drugą połowę 2010).

Chrome OS

Autor: googlemania, data: 29-Nov-09 11:43.
Kategorie: Chrome
7 lipca 2009 na oficjalnym blogu Google ogłoszono istnienie Chrome OS - systemu operacyjnego projektowanego przez Google. Nowy system operacyjny skierowany jest przede wszystkim do osób spędzających większość czasu na korzystaniu z internetu.

Szwajcaria pozywa Google

Autor: googlemania, data: 14-Nov-09 16:14. Szwajcarski inspektor do spraw ochrony danych osobowych pozywa Google. Szwajcarom nie podoba się to, że na niektórych zdjęciach można rozpoznać twarze lub numery rejestracyjne samochodów.

10 urodziny Bloggera

Autor: googlemania, data: 09-Sep-09 02:52.
Kategorie: Blogger
Niedawno serwisowi Blogger.com (znanemu także jako Blogspot.com) stuknęło 10 lat.

Nowe języki Google Translate

Autor: googlemania, data: 09-Sep-09 02:37.
Kategorie: Google Translate
Google rozbudowuje narzędzia do tłumaczenia dodając kolejne języki. Dodatkowo Google Translate integrowane jest z coraz większą liczbą produktów Google.

Monopol Google News?

Autor: googlemania, data: 06-Sep-09 17:23.
Kategorie: Google News, pozwy
Włoski urząd antymonopolowy początkowo miał ustalić czy Google nie zakłóca konkurencji na rynku reklamy korzystając ze swojej dominującej pozycji.

Google Wave

Autor: googlemania, data: 25-Aug-09 18:30.
Kategorie: Google Wave
Google Wave - nowe narzędzie komunikacji i współpracy w internecie stanowi rewolucję w dotychczasowym podejściu do wymiany informacji w sieci łączące cechy komunikatorów internetowych, serwisów społecznościowych, wiki i poczty elektronicznej.

Statystyki Google

Autor: googlemania, data: 24-Aug-09 20:04.
Insights for Search czyli Statystyki Wyszukiwania jest narzędziem umożliwiającym przeglądanie historycznych danych na temat wyszukiwań prowadzonych za pomocą wyszukiwarki Google. Nowa wersja tego narzędzia potrafi nawet prognozować popularność fraz.

iGoogle 2.0

Autor: googlemania, data: 17-Aug-09 01:55.
Kategorie: iGoogle
Nowa wersja iGoogle (iGoogle 2.0), prezentuje się lepiej od poprzedniej. Nie ma natomiast znaczących zmian w funkcjonalności.

Picasa 3

Autor: googlemania, data: 23-Dec-08 12:45.
Kategorie: Picasa
Nowe cechy Picasy byly juz dostepne od kilku miesiecy, jednak tylko w angielskiej wersji jezykowej i tylko na terenie USA. Od dzisiaj nowe funkconalnosci moga byc wykorzystywane przez uzytkownikow dowolnej wersji jezykowej.

Yahoo! jednak nie wyświetli AdSense

Autor: googlemania, data: 11-Nov-08 05:27.
Porozumienie pomiędzy Google a Yahoo!mające umożliwić tej drugiej firmie wyświetlanie reklam AdSense nie będzie wprowadzane w życie. Po czteromiesięcznym okresie analizy umowy do takiego wniosku doszło Google.